VŠTJ MEDICINA PRAHA
Login:    Heslo:      registrace
Praha, SalmovskáPraha, Gymnázium Na Vítězné plániCeské BudějovicePlzeňTachovRC Ostrov nad Ohří
sobota, 19. ledna 2019, svátek má Doubravka

BARI klub

Pro značnou část pacientů již není v současnosti žádný problém získat informace o bariatrické chirurgii. Ovšem pokud se tak děje formou očima „přelítnutí“ letáku, asi jen málokdo si bude schopen představit, čeho všeho se bude např. takové provedení gastrické bandáže nebo dokonce bypassu týkat v jeho dalším každodenním životě – jakým způsobem se to dotkne jeho životního stylu, stravování apod.

Odpovědi na tyto a mnohé další otázky spojené s bariatrickým zákrokem vám pomohou nalézt BARI kluby, které jsou místem neformálních setkání pacientů s obezitology, psychology a chirurgy, ale i mezi nimi navzájem. Na setkáních panuje uvolněná, přátelská atmosféra, která se v mnohém liší od standardního vztahu pacient – lékař. Pacienti zde proto diskutují veškeré problémy, výhody i nevýhody bandáží žaludku či jiných bariatrických výkonů, o kterých by se odborníci ani ostatní pacienti dost možná nikdy nedozvěděli.

Vítaná psychická podpora

Historicky první BARI klub

Byl založen v roce 2004 ve FN Brno. Postupně vznikly další po celé republice, např. BARI klub při VŠTJ MEDICINA PRAHA v roce 2005. V současnosti existují BARI kluby v každém větším centru, které se zabývá obezitologií a bariatrickou chirurgií.

Několikaleté fungování BARI klubů ukázalo, že pro pacienty představují tolik vítanou psychickou podporou. Například pacienti, u nichž dochází k malým váhovým úbytkům, prostřednictvím diskuse o životosprávném programu zjišťují, zda vše dělají správně, resp. kde dělají chyby, a hledají cestu k jejich odstranění.

Na základě přání pacientů jsou do klubu zváni odborníci i z jiných oblastí medicíny. Nejčastěji se jedná o plastické chirurgy, kteří odpovídají např. na to, co s přebytečnou kůží po redukci hmotnosti, či dermatology (problémy s opruzeninami – intertrigem) a další.

Neváhejte proto a přijďte na setkání BARI klubu, třeba jen si vyposlechnout, co trápí ostatní – i to může být první krok ke změně pozitivním směrem. V nejbližší době budeme i na facebooku a on-line. Pravidelná setkání bývají v Praze první čtvrtek v měsíci v 16 hod. v rekondičním centru v Salmovské 5, Praha 2 a třetí pondělí v měsíci v rekondičním centru Mladá Boleslav.

Více informací?

Formulář:
Rok operace:
Typ operace:
Poznámka:
Kontrolní kódKontrolní kód:
Jméno:
Příjmení:
Rok narození:
Váš e-mail:
Adresa:
Město:
PSČ (bez mezery):