VŠTJ MEDICINA PRAHA
Login:    Heslo:      registrace
Praha, SalmovskáPraha, Gymnázium Na Vítězné plániCeské BudějovicePlzeňTachovRC Ostrov nad Ohří
sobota, 19. ledna 2019, svátek má Doubravka

Rekondiční centrum Praha 2, Salmovská – O nás

Úvodní informace

V únoru 2003 bylo otevřeno první Rekondiční centrum pro obézní a pacienty s nadváhou. Rekondiční centrum VŠTJ MEDICINA PRAHA vzniklo spoluprací VŠTJ a MediSpo, s r.o. a sídlí v Salmovské ul. 5, Praha 2 v budově Ústavu tělovýchovného lékařství a Ústavu tělesné výchovy 1. LF UK Praha.

Toto centrum zpočátku sloužilo především ambulantním pacientům obezitologického centra Všeobecné fakultní nemocnice, resp. III. interní kliniky 1. LF UK a VFN.

Rekondiční centrum Salmovská, Praha

Rekondiční centrum je určeno jak pacientům s touhou či potřebou redukovat svou tělesnou hmotnost, tak i pacientům, pro které je důležité zlepšení fyzické kondice. Během rekondičních programů je kladen důraz na individuální přístup ke klientům vzhledem k jednotlivým přidruženým onemocněním (artróza, bolesti zad, obezita apod.).

K účasti v našich rekondičních a regeneračních programech není nutné žádné lékařské doporučení. Je třeba však brát ohled na to, že rekondiční centrum VŠTJ není zdravotnické zařízení, proto při eventuálním doporučení pro pacienty je třeba zvážit rizikové faktory fyzické aktivity.

Díky spolupráci s Ústavem tělovýchovného lékařství je možné na doporučení ošetřujícího lékaře absolvovat tzv. spiroergometrické vyšetření, které pak umožní optimální doporučení intenzity fyzické zátěže. Pro znovunabytí sil lze využít služeb masérů, event. saunu.

Vstup je povolen zájemcům od 15 let.

Provozní řád rekondičního centra si můžete stáhnout zde.

Rekondiční sobota v Praze

6. 12. 2008 proběhlo poslední ze série preventivních dnů pořádaných ve spolupráci VŠTJ Medicina Praha a VZP. Konalo se v Praze na SOU na Třebešíně. I když by se mohlo zdát, že všichni budou péci cukroví, uklízet či nakupovat dárky, účast byla hojná a za celý den se na cvičení vystřídalo téměř 60 lidí.
>>> více zde >>>

Pro diabetiky

Groteska

Naši pacienti nejsou žádní suchaři. O tom nejlépe svědčí groteska, kterou jeden z nich natočil a následně upravil. Nahrávka dostala název Jak se cvičilo v Roudnici v roce 2006, a přestože je poměrně velká (112 MB), určitě stojí za to si ji stáhnout.