VŠTJ MEDICINA PRAHA
Login:    Heslo:      registrace
Praha, SalmovskáPraha, Gymnázium Na Vítězné plániCeské BudějovicePlzeňTachovRC Ostrov nad Ohří
úterý, 20. listopadu 2018, svátek má Nikola

Rekondiční centrum Plzeň

Rekondiční sobota v Plzni

22. 11. 2008 proběhla v Plzni rekondiční sobota zaměřená na prevenci a léčbu cukrovky nejen pro diabetiky. Hlavním cílem bylo zdravě si zacvičit a vyzkoušet si různé typy cvičení nejen v tělocvičně, ale i ve vodě. Na akci spolupracovali VŠTJ Medicina Praha, VZP, Karlovarská Korunní, vedení bazénu ZČU a SD ČR územní organizace Plzeň. Zasportovalo si celkem 59 účastníků.

Program začal hodinou zdravotního cvičení v tělocvičně pod vedením fyzioterapeutky Darii Richterové. Po protažení a posílení celého těla na souši pak následovala hodina a půl aktivně strávená v bazénu, kde se nakonec sešlo 26 plavkyň.

Alena Kosnarová pak připravila pro nově příchozí a pro rozplavané účastnice hodinu aerobiku s posilováním opět v tělocvičně. Vystřídala jí Dana Čekanová se zábavnou hodinou na fitbalech a celý program všichni krásně zakončili břišními tanci s Miladou Jaruškovou.

Všichni zúčastnění měli možnost změřit si kdykoliv krevní tlak, hladinu krevního cukru a odnést si domů nejen procvičené svaly a příjemné zážitky, ale i písemné materiály s informacemi o zdravém stravování a fyzické aktivitě.

Rekondiční den v Plzni

Zdravotní cvičení s Dariou
Cvičení v bazénu s Dariou
Aerobik s Alenkou
Fitbally s Danou
Rekondiční sobota v Plzni