VŠTJ MEDICINA PRAHA
Login:    Heslo:      registrace
Praha, SalmovskáPraha, Gymnázium Na Vítězné plániCeské BudějovicePlzeňTachovRC Ostrov nad Ohří
úterý, 11. prosince 2018, svátek má Dana

Žij zdravě

Úvod

Projekt podporovaný VZP vznikající na jedné pražské základní škole – spolupráce školy a rodiny v boje proti obezitě a nadváze u školáků, jedná se o projekt Kroužek zdravého životního stylu.

Určený pro žáky z 1. stupeň (do 10–11 let, chlapci a dívky bez rozdílu pro chlapce a dívky) a 2. stupeň (11–15 let, zvlášť pro chlapce a zvlášť pro dívky). Kroužek je především preventivní a snaží se zapojit děti bez rozdílu hmotností tzn. děti s nadváhou, obezitou a je doplněn konzultacemi s rodiči.

Program pro 1. stupeň

Kroužek je veden zábavnou formou, pomocí her na téma poznávání zdravích a nezdravých potravin, nebo určenou k získání pohybových návyků. Vedením kroužku je pověřen učitel např. učitel tělocviku ZŠ nebo někdo z učitelů 1. stupně, kterému budou asistovat lékař či nutriční terapeut eventuelně školní psycholog. Setkání je 60minutové.

Program pro 2. stupeň

Dívky – poznávání zásad zdravého vaření, nebezpečí moderních redukčních diet, poznávání různých pohybových aktivit typických pro dívky, cvičení na bolesti zad aj.

Chlapci – zaměření převážně pohybovou aktivitu, správné posilování, výživa při sportu, cvičení na bolesti zad aj. Setkání je 90minutové rozděleno na dvě části – teoretická a praktická (cvičení).

Obě skupiny dětí budou mít možnost individuálního pohovoru s odborníkem i s rodiči.

Součástí je oslovení místních pediatrů či nabídka zapojení do projektu formou semináře k danému tématu.