VŠTJ MEDICINA PRAHA
Login:    Heslo:      registrace
Praha, SalmovskáPraha, Gymnázium Na Vítězné plániCeské BudějovicePlzeňTachovRC Ostrov nad Ohří
sobota, 19. ledna 2019, svátek má Doubravka

Rekondiční pobyt Kubova Huť

Ve dnech 14.-18.9. 2011 se konal rekondiční pobyt v krásném prostředí Šumavy – ve vesnici Kubova Huť nedaleko Vimperka. Sešlo se celkem 20 klientů rekondičních center VŠTJ Medicina z Mladé Boleslavi, Tachova i Prahy. Pestrý pohybový program měly na starosti instruktorky Jana Šebková, Gabriela Jiříková a Lucie Životská.

Začínali jsme pravidelně raním cvičením před snídaní, díky kterému jsme příjemně protáhli a dobře naladili do nového dne. A velice rádi píšeme a chválíme, že i na ostatních pohybových lekcích jsme byli vždy skoro v plném počtu :). Každé dopoledne byla pro milovníky vody připravena hodina aqua-aerobiku. Kromě klasických posilovacích a aerobních cvičení jsme si ve vodě užili i hry a plavání s "žížalami". V hotelu Kuba je k dispozici prostorná tělocvična a bazén, ale také vířivka a sauna, takže příležitostí k aktivnímu i pasivnímu odpočinku bylo opravdu dost – ať už s Luckou při akčním kruhovém tréninku či aerobiku na míčích, při vodních hrátkách pod vedením Gábi, nebo při kondičním cvičení s Janou.

Čtvrteční a sobotní večer byl věnován společnému posezení s paní doktorkou Jedličkovou a panem doktorem Matoulkem. Povídání se točilo kolem toho, jak obecně zvládat všechny nástrahy při snaze trochu upravit a zlepšit životní styl a jak si vhodně počínat při úpravě jídelníčku a pohybové aktivity vzhledem ke zdravotním omezením.

Zářijové počasí nám naštěstí skutečně přálo a tak jsme si mohli také užít příjemné, prosluněné, procházky na čerstvém vzduchu. V pátek jsme zvládli celkem 10 km výšlap stylem severské chůze s holemi na Boubínskou rozhlednu - s převýšením z 1000 m do 1362 m n.m. 21 metrů vysoká dřevěná rozhledna zde byla postavena koncem roku 2004 a nabízí znamenitý rozhled na celé panorama Šumavy. Turistické trasy v tomto okolí jsou velmi dobře upraveny a poskytují tak spoustu možností i příznivcům cyklovýletů.

Tímto ještě jednou všem zúčastněným děkujeme za pohodový pobyt plný úsměvů a bezvadné nálady. Doufáme, že se společně znovu sejdeme na některém z dalších plánovaných rekondičních pobytů.

Za všechny Vás zdraví
Jana Šebková

Fotka 1
Fotka 2
Fotka 3
Fotka 4
Fotka 5
Fotka 6
Fotka 7
Fotka 8
Fotka 9
Fotka 10
Fotka 11
Fotka 12
Fotka 13
Fotka 14
Fotka 15
Fotka 16
Fotka 17
Fotka 18
Fotka 19
Fotka 20
Fotka 21
Fotka 22
Fotka 23
Fotka 24
Fotka 25
Fotka 26
Fotka 27
Fotka 28
Fotka 29
Fotka 30