VŠTJ MEDICINA PRAHA
Login:    Heslo:      registrace
Praha, SalmovskáPraha, Gymnázium Na Vítězné plániCeské BudějovicePlzeňTachovRC Ostrov nad Ohří
sobota, 19. ledna 2019, svátek má Doubravka

Rekondiční pobytové akce

Srby – jaro 2017 – pár postřehů účastníka

Rád bych se podělil se čtenáři o pár postřehů z edukačně-rekondičního pobytu v Srbech. Jakožto pravidelný cvičenec v RC Salmovská jsem tam o této akci, o již uskutečněných pobytech, slyšel dost a dost. Vesměs v dobrém! Doma jsem manželce Jitce nastínil vizi prodlouženého víkendu s pohybem a s možností dozvědět se leccos zajímavého, a životní partnerka souhlasila. Dokonce tu představu uvítala! Více zde.

Itálie 17. 6.–3. 7. 2016 rekondičně-relaxační pobyt

Začátek léta jsme ve VŠTJ Medicina Praha prožili naplno a to u moře v osvědčené oblasti plné palem, městečku Porto San Giorgio na východě Itálie, které jsme poprvé navštívili minulý rok v září. Během června a začátku července se vystřídaly dvě party účastníků, instruktorek a nutričních terapeutek. První turnus proběhl pod vedením Martiny Dyrcové, druhý měla po palcem Martina Daňková. MUDr. Martin Matoulek, Ph.D. zajišťoval lékařský dohled. Někteří z účastníků si udělali dovolenou jak se patří a užívali si jí celých čtrnáct dní. Více zde.

Edukačně-rekondiční pobyt Srby, podzim 2015

Druhý edukačně rekondiční pobyt v roce 2015, který proběhl v termínu 12.–15. 11. v Srbech u Kladna je za námi. Byla nás opravdu velká banda, Hotel Astra jsme zaplnili do posledního pokoje. Zúčastnilo se celkem 30 diabetiků, z toho 10 diabetiků I. typu pod vedením MUDr. Jana Šoupala, doc. MUDr. Martina Prázného, CSc., Ph.D. a MUDr. Tomáše Pelcla, 10 kardiaků pod odborným dohledem MUDr. Vladimíra Tuky, Ph.D. a MUDr. Ondřeje Mikeše a 22 bariatrických pacientů, které měl na starost MUDr. Martin Matoulek, Ph.D. Nikomu z nich nechyběla dobrá nálada a úsměv na tváři. Nepostradatelnými byly jako vždy všudypřítomné zdravotní sestřičky ze 3. interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, Jarmila Šindelková a Jana Pacnerová. Více zde.

ITÁLIE – Palmová riviéra rekondičně-relaxační pobyt u moře, podzim 2015

Ve VŠTJ Medicina Praha, o. s. jsme zakončili prázdniny rekondičně – relaxačním pobytem v Itálii od 4. do 13. září, kam se nás vydalo 29, včetně dvou instruktorek (Martiny Dyrcové a Andrey Trajkove), nutričních terapeutek (Anety Sadílkové a Martiny Daňkové) a lékaře MUDr. Martina Matoulka, Ph.D. Zúčastnit se mohl kdokoliv, nezávisle na tom, zda je naším členem nebo ne. Nástupními místy byla Praha a České Budějovice. Více zde.

Srby, jaro 2014

A je za námi. První letošní edukačně rekondiční pobyt, kterým jsme v Srbech přivítali jaro, je minulostí. Pod střechou hotelu Astra se v termínu 20. – 23. 3. 2014 sešlo celkem 33 diabetiků, z toho 7 diabetiků I. typu pod vedením MUDr. Jana Šoupala, dále 6 kardiaků pod odborným dohledem MUDr. Vladimíra Tuky, Ph.D. a 18 bariatrických pacientů, které měl na starost MUDr. Martin Matoulek, Ph.D. Nikomu z nich nechyběla dobrá nálada a úsměv na tváři. Více zde.

Srby, podzim 2013

Poslední letošní pobyt máme zdárně za sebou. Proběhl v termínu 7. - 10. 11. 2013 v obci Srby, v hotelu Astra. Dorazilo na něj celkem 35 účastníků, u kterých energie a dobrá nálada rozhodně nechyběla. Více zde.

Vrbice, jaro 2013

Na konci května proběhl rekondiční pobyt ve Vrbice, v krásném rodinném penzionu Pod Rozhlednou. I když sluníčko nesvítilo, jak jsme si objednali, neměli jsme nouzi o bohatý pohybový program (pilates, kruhové tréninky, footwork, aqua aerobik, fitbally aj.), kterého se dobrovolně účastnila vždy celá skupina. Více zde.

Srby, jaro 2013

První letošní pobyt máme všichni zdárně za sebou. Sluníčko nám sice nepřálo jako minulý rok, zato energií nabití účastníci rekondičního pobytu zářili na každé cvičební hodině a předváděli excelentní výkony, jak ve vodě, tak i na suchu! Více zde.

Vrbice, podzim 2012

V letošním roce proběh poslední rekondiční pobyt ve dnech 27. 9. – 30. 9. 2012 v krásné obci Vrbice, která se nachází v podhůří Orlických hor. Pobytu se zúčastnilo 25 účastníků z různých měst a opět, jak jinak než aktivně, prožili pohybový a společenský program v příjemné atmosféře rodinného penzionu Pod rozhlednou. Více zde.

Vrbice, jaro 2012

V letošním roce se uskutečnil ve dnech 26. 5. – 2.6. 2012 druhý rekondiční pobyt v podhůří Orlických hor v malebném a čistém prostředí, které bylo jako stvořené pro strávení klidné i aktivní dovolené v Čechách. Pobyt absolvovalo 15 účastníků rekondičních center. Lidé přijeli z různých částí republiky, aby strávili krásný týden v Penzionu Pod rozhlednou.
Více zde.

Srby 2012

V letošním roce se uskutečnil ve dnech 22. 3. – 25. 3. 2012 první rekondiční pobyt v krásném a klidném prostředí kladenských lesů, přibližně 7 km od Kladna. Pobyt absolvovalo kolem 35 účastníků rekondičních center a VFN. Lidé přijeli z různých částí republiky, aby strávili krásné 4 dny v hotelu ASTRA. O bohatý pohybový program se postaraly instruktorky Zuzka Borkovcová, Irena Šubrtová, Jitka Horáková, Kristýna Skalická, Lucie Životská a také jeden instruktor Marek Pech.
Více zde.

Kubova Huť 2011

Ve dnech 14.-18.9. 2011 se konal rekondiční pobyt v krásném prostředí Šumavy – ve vesnici Kubova Huť nedaleko Vimperka. Sešlo se celkem 20 klientů rekondičních center VŠTJ Medicina z Mladé Boleslavi, Tachova i Prahy. Pestrý pohybový program měly na starosti instruktorky Jana Šebková, Gabriela Jiříková a Lucie Životská.
Více zde.