VŠTJ MEDICINA PRAHA
Login:    Heslo:      registrace
Praha, SalmovskáPraha, Gymnázium Na Vítězné plániCeské BudějovicePlzeňTachovRC Ostrov nad Ohří
pátek, 14. prosince 2018, svátek má Lydie

Rekondiční pobytové akce

Srby – jaro 2017 – pár postřehů účastníka

Rád bych se podělil se čtenáři Obesity News o pár postřehů z edukačně-rekondičního pobytu v Srbech.

Jakožto pravidelný cvičenec v RC Salmovská jsem tam o této akci, o již uskutečněných pobytech, slyšel dost a dost. Vesměs v dobrém! Doma jsem manželce Jitce nastínil vizi prodlouženého víkendu s pohybem a s možností dozvědět se leccos zajímavého, a životní partnerka souhlasila. Dokonce tu představu uvítala!

A tak jsme ve čtvrtek 30. 3. dorazili do hotelu Astra, „vyfasovali“ karty účastníků se zařazením do programu „diabetici“, příjemné dívky nás zvážily a změřily na přístroji IN BODY – a byli jsme řádnými účastníky pobytu.

Ráno – rozcvička. Na ty jsem chodil naposledy jakožto voják základní služby před… Inu, před mnoha lety. Ale vyrazil jsem, vždyť žena ani jinou možnost nepřipouštěla. Jakožto letité „taneční dřevo“ jsem musel přetrpět krokové pasáže s hudbou (jak to ta děvčata dělají, že jim to tak krásně jde?). Ale následné protahovací cviky s hůlkami či gumovými pásy už byly prima a dokonce i zábavné.

Edukace nám přinesly zajímavé informace, ať už šlo o hodiny vedené pány doktory Martinem Matoulkem, Ondřejem Mikešem i Karlem Riegelem. Zvlášť jsem ocenil možnost „přiblížit“ se a víc se dozvědět o té potvoře řečené diabetes melitus, která mě zlobí a obtěžuje jakožto nechtěné dědictví po nebožce mamince.

A přišla hodina s nutričními terapeutkami Bárou Patkovou, Anetou Sadílkovou a Kristýnou Čmerdovou… To byla šedesátiminutovka, kdy nás dva, ale myslím i všechny z naší skupiny, trojice mladých děvčat doslova vtáhla do tématu. Poslouchali jsme, debatovali, vstřebávali nové poznatky a už tam jsme pomalu přemýšleli o úpravě domácího jídelníčku.

V programu byly i u nás doma oblíbené hůlky, nordic walking. Šli jsme v pátečním odpoledni kolem jezera a pak lesem, nádherné počasí, sluníčko, blankytné nebe… Jedním slovem – paráda!

Cvičení? Mám tu výhodu, že Martinu Dyrcovou, Janu Zajíčkovou a Danielu Hillayovou znám ze Salmovské. Měl jsem tedy představu, jak asi cvičení povedou, a věděl jsem, že to fakt umějí. Brzy jsem zjistil, že totéž lze říci i o dalších instruktorkách, Andree Trajkové a Tereze Řeháčkové. Co mě zaujalo – během pobytu jsem po čase zase věděl o tom, že kdesi tam pod tukem na břiše mám i svaly.

V sobotu se na společenském večeru tančilo. Než jsem se stačil rozhoupat a vyzvat manželku, už nás oba slečny Martina a Jana „nekompromisně“ vedly na parket. Už jsme z něj pak vlastně až do konce neodešli.

Uteklo to, najednou tu byl konec. Vyhodnocení (podle doktora Matoulka to byl zatím nejvydařenější pobyt), závěrečný oběd a odjezd domů. Byly to, jak jsme se s Jitkou shodli, prostě prima dny. A popravdě, vůbec, ale ani trochu nelituju, že jsem ten víkend vynechal zápas svého fotbalového mužstva. Stejně pukli, saláti…

Mgr. Aleš Pivoda, Praha

Zpět na termíny a přihlášky