VŠTJ MEDICINA PRAHA
Login:    Heslo:      registrace
Praha, SalmovskáPraha, Gymnázium Na Vítězné plániCeské BudějovicePlzeňTachovRC Ostrov nad Ohří
úterý, 11. prosince 2018, svátek má Dana

Rekondiční pobytové akce

Itálie 17. 6.–3. 7. 2016 rekondičně-relaxační pobyt

Začátek léta jsme ve VŠTJ Medicina Praha prožili naplno a to u moře v osvědčené oblasti plné palem, městečku Porto San Giorgio na východě Itálie, které jsme poprvé navštívili minulý rok v září. Během června a začátku července se vystřídaly dvě party účastníků, instruktorek a nutričních terapeutek. První turnus proběhl pod vedením Martiny Dyrcové, druhý měla po palcem Martina Daňková. MUDr. Martin Matoulek, Ph.D. zajišťoval lékařský dohled. Někteří z účastníků si udělali dovolenou jak se patří a užívali si ji celých čtrnáct dní.

Většina z nás cestovala z Prahy autobusem, zbytek preferoval dopravu autem po vlastní ose. Společně jsme se sešli v turistickém centru La Capaninna, kde jsme měli zajištěné ubytování a zázemí našeho sportovního vyžití – bazén, tenisový kurt, venkovní amfiteátr a společenskou místnost, kde jsme mohli cvičit i při nepřízni počasí.

Pro rychlejší dopravu na pláž a do města jsme si půjčili kola. Hned v neděli jsme měli možnost vyrazit na zdejší trhy, kde se dalo pořídit vše od čerstvého ovoce, zeleniny, masa a ryb, přes sýry, masné výrobky, které v Itálii mají opravdu masové, těstoviny a další dobroty až po oblečení, obutí a například potřeby do domácnosti.

Pohyb jsme samozřejmě nezanedbávali, odpočinek na pláži musel být zasloužený. Ranní rozcvička na probuzení do nového dne byla na každodenním programu. Pojímali jsme jí různě – tanečně, jogínsky, s nordic walking holemi podél pláže, s protažením v parku, ale i s lehkým posilováním. Odpoledne patřila aquaerobicu, kruhovým tréninkům, výletům nebo diskuzím na téma výživa při nutričních workshopech. Jeden až dva večery byly ve znamení grilování, kdy jsme si společně pochutnali například na čerstvě ulovených rybách z rybáren u pláže a k tomu se ve druhém turnusu i hrálo na kytaru. Nordic walkingové hole klasické i bungee pumpy (odpružené) si účastníci mohli zapůjčit na celý pobyt. Mnohé tato aktivita zaujala a hodlají v ní pokračovat i po návratu.

Kdo měl zájem, mohl využít nabídky hromadných výletů. Po prohlídce malebného městečka Torre di Palme, potažmo Moresca jsme se podívali, jak se dělá olivový olej a ochutnali výrobky z oliv. Na cestě zpět nás čekala ještě ochutnávka poctivých sýrů a uzenin u farmáře a degustace vína na vinici Madonna Bruna. Vzorky toho nejchutnějšího jsme vezli jako dárky z dovolené do Čech. Další nabízený výlet vedl za poznáním poutního města Loreta.

Městečko i jeho okolí je plné příjemných restaurací a kaváren. Každý tedy mohl vyzkoušet italskou kuchyni dle libosti. Těstoviny, pizza či mořské plody se sklenkou dobrého vína byly zážitek stejně jako italská zmrzlina za odměnu po túře nebo výletu na kole.

Počasí bylo mimo jednoho či dvou deštivých dnů vydařené, moře už sluncem vyhřáté, takže si zaplavali opravdu všichni, nejen ti největší otužilci. Relax na pláži neposedové sem tam proložili beach volejbalem, ringem nebo plážovým tenisem.

Kdo bral pobyt i tak trochu redukčně, měl možnost se na začátku a konci nechat zvážit a změřit obvod pasu, aby viděl, zda se mu to povedlo. Výsledky u většiny byly znatelné. Potvrdilo se, že změna prostředí ve spojení s psychickým odpočinkem a pravidelným pohybem snahám o redukci hmotnosti rozhodně svědčí aneb i na dovolené můžeme zhubnout :-)

Více informací o termínech pobytů a přihlášky naleznete zde.