VŠTJ MEDICINA PRAHA
Login:    Heslo:      registrace
Praha, SalmovskáPraha, Gymnázium Na Vítězné plániCeské BudějovicePlzeňTachovRC Ostrov nad Ohří
úterý, 20. listopadu 2018, svátek má Nikola

Rekondiční pobytové akce

ITÁLIE – Palmová riviéra rekondičně-relaxační pobyt u moře, podzim 2015

Fotogalerie z akce zde.

Ve VŠTJ Medicina Praha, o. s. jsme zakončili prázdniny rekondičně – relaxačním pobytem v Itálii od 4. do 13. září, kam se nás vydalo 29, včetně dvou instruktorek (Martiny Dyrcové a Andrey Trajkove), nutričních terapeutek (Anety Sadílkové a Martiny Daňkové) a lékaře MUDr. Martina Matoulka, Ph.D. Zúčastnit se mohl kdokoliv, nezávisle na tom, zda je naším členem nebo ne. Nástupními místy byla Praha a České Budějovice.

Ubytování jsme měli zařízené v příjemném turistickém centru La Capannina v Porto San Giorgiu, v oblasti Palmové riviéry v bungalovech. Celý týden jsme naplno využili pohybovými aktivitami proloženými odpočinkem na pláži, u bazénu či výlety do okolí. Veškerý program byl pro účastníky dobrovolný. Start do nového dne představovala ranní rozcvička v kempu či na písečné pláži, kde jsme čerpali energii z vycházejících slunečních paprsků a zvuků moře. Pro rychlejší dopravu na pláž a výlety nám posloužila kola, která byla k zapůjčení v kempu na celou dobu pobytu.

Vydali jsme se na nich například příjemnou rovinatou cestou podél moře do lázeňského města Porto Sant´Elpidia. Ke svižnějšímu kroku nám dobře posloužily nordic walkingové hole, které jsme v průběhu pobytu hojně využívali. Odpoledne patřila aquaerobicu v bazénu v kempu, kde jsme si zacvičili za doprovodu svižné hudby, nutričním workshopům připravených našimi nutričními terapeutkami, při nichž nechyběla ani ochutnávka zdravých a chutných večeří, posilovacímu cvičení nebo výletům. Podívali jsme se do výrobny olivového oleje, historického městečka Ferma a poutního města Loreta.

Na pláži jsme měli k dispozici lehátka a slunečníky v ceně zájezdu, mohli jsme si zapůjčit nafukovací lehátka a jiné pomůcky do vody. Neposední účastníci zde trávili čas i aktivně hraním ringa, petanqu, plážového tenisu nebo procházkami po dlouhém písečném pobřeží. Navštívili jsme místní trhy v centru města, kde byla možnost nákupu čerstvého ovoce, zeleniny, ryb a jiných dobrot spolu s pořízením suvenýrů. Počasí krom deštivého příjezdu vyšlo po celý zbytek pobytu krásně, příjemné teploty nebránily pohybovým aktivitám a zároveň byly dostačující pro nachytání posledního letního bronzu a radovánky v létem vyhřátém moři. Stravování řešil každý účastník dle svého gusta, bungalovy s vybavenou kuchyní nabízely možnost vaření, obchodní centrum v blízkosti kempu skýtalo možnost nákupů potravin a široká nabídka zdejších restaurací lákala k poznání italské kuchyně. Pobyt byl naším prvním, ale nikoliv posledním zahraničním pobytem, rádi ho příští rok zopakujeme.

Více informací o termínech pobytů a přihlášky naleznete zde.