VŠTJ MEDICINA PRAHA
Login:    Heslo:      registrace
Praha, SalmovskáPraha, Gymnázium Na Vítězné plániCeské BudějovicePlzeňTachovRC Ostrov nad Ohří
pátek, 14. prosince 2018, svátek má Lydie

Rekondiční pobytové akce

Rekondiční pobyt Srby, podzim 2013

Fotogalerie z akce zde.

Poslední letošní pobyt máme zdárně za sebou. Proběhl v termínu 7. - 10. 11. 2013 v obci Srby, v hotelu Astra. Dorazilo na něj celkem 35 účastníků, u kterých energie a dobrá nálada rozhodně nechyběla.

Edukačně - rekondiční pobyt byl zaměřen především pro diabetiky, ale i ostatní měli dveře otevřené. O všechny zúčastněné se postarala skupina lékařů a zdravotních sester včetně psycholožky a nutriční terapeutky z oddělení diabetologie a obezitologie III. interní kliniky VFN Praha pod vedením MUDr. Martina Matoulka, Ph.D. Pohybový program měly na starost instruktorky Bc. Daniela Hillayová a Kateřina Jeřábková. Samozřejmě nechyběl ani společenský večer v podobě živé country kapely.

Každý den začínal předsnídaňovým raníčkem, během kterého jsme na čerstvém vzduchu protáhli naše ztuhlá těla a vrátili se do dětských let hraním různých pohybových her a nabili se tak energií na celý den. Po snídani ve formě rautu přišly na řadu skupinové edukace, konverzační mapy a v neposlední řadě cvičení. Každý mohl vyzkoušet rychlejší i pomalejší formy, např. zdravotní a relaxační cvičení, fitbally, kruhové tréninky či zumbu a aerobik. V odpoledních hodinách jsme vyráželi na procházky s holemi na nordic walking do místního okolí a k nedalekému rozlehlému rybníku.

Večery patřily přednáškám, tematicky zaměřeným na diabetes mellitus, obezitu a s ní spojené psychické problémy, od Doc. Prázného a Dr. Matoulka, a již zmíněnému velmi roztančenému country večeru, kdy parket nezůstal ani chvilku prázdný.

Během celého pobytu byl k dispozici krytý bazén, kde probíhaly vedené vodní hrátky v podobě aqua - aerobiku, člověk si mohl vyzkoušet i mokrý kruhový trénink s pomůckami či si jenom zaplavat.

Kdo si chtěl odpočinout, relaxovat a nabrat síly mohl využít masáže od naší šikovné masérky Lucie Rymešové.

Chtěla bych tímto poděkovat všem účastníkům, organizačnímu týmu a samozřejmě personálu hotelu Astra za příjemnou atmosféru a už se těším na další rekondiční pobyty, který proběhnou v podobném duchu.

Plánované akce:

Rekondiční pobyt pro diabetiky: 20. 3. – 23. 3. 2014 Srby (Hotel Astra) Víkendový pobyt Banding klubu: 21. 3. – 23. 3. 2014 Srby (Hotel Astra)

Za celý tým VŠTJ MEDICINA Praha Bc. Daniela Hillayová

Více informací o termínech pobytů a přihlášky naleznete zde.