VŠTJ MEDICINA PRAHA
Login:    Heslo:      registrace
Praha, SalmovskáPraha, Gymnázium Na Vítězné plániCeské BudějovicePlzeňTachovRC Ostrov nad Ohří
středa, 26. září 2018, svátek má Andrea

Rekondiční pobytové akce

Rekondiční pobyt Srby, jaro 2013

Fotogalerie z akce zde.

První letošní pobyt máme všichni zdárně za sebou. Sluníčko nám sice nepřálo jako minulý rok, zato energií nabití účastníci rekondičního pobytu zářili na každé cvičební hodině a předváděli excelentní výkony, jak ve vodě, tak i na suchu!

Rekondiční pobyt se uskutečnil 4. 4. – 7. 4. v obci Srby v hotelu ASTRA, pár kilometrů od Kladna. Na pobyt přijelo kolem 35 účastníků rekondičních center a VFN, aby si užili pestrý pohybový a společenský program, o který se postaraly instruktorky Zuzka Borkovcová, Jitka Horáková, Daniela Popelková a Radka Jančeková.

Po příjezdu se každý ubytoval, poté proběhlo seznamováním s programem a večeří, u které každý zjistil, že tady nejspíše na polehávání v posteli moc času nezbyde…

Jak je již tradicí, den začínal "Raníčkem", kde každý protáhl své ztuhlé tělo, aby se nastartoval na celodenní cvičební MARATÓN (toto slovo berte prosím s rezervou – všechny pohybové a další jiné aktivity byly zcela dobrovolné). Každý měl možnost si vybrat z různých rychlejších i pomalejších forem cvičení. Účastníci s velkou pílí a zájmem chodili poctivě na všechny hodiny cvičit, což nás velice potěšilo. Abychom se také nadýchali čerstvého vzduchu, vyrazili jsme na výlet k místnímu rybníku a do okolní přírody. Kde si každý cestou vyzkoušel, že hole na Nordic walking neslouží jen pro oporu, ale také pro svižnou a rychlou chůzi, při které se člověk může pořádně zapotit.

Pro hrátky pod širým nebem, jsme využili ještě sněhem zaváté venkovní hřiště. Tato skutečnost však hráče neomezovala v soubojích a kolektivních hrách, při kterých hrál každý jako o život. Stejně tak venkovní Zumba měla své kouzlo, být zde publikum, získaly by dobrovolnice tance medajle za kreativní a dech beroucí výkon.

Stejně tak musím pochválit dovednost a zručnost ne jednoho účastníka! Tvorba klíčenek a ubrousková technika na květináče dopadla úžasně a všechny výrobky si zasloužily obdiv při večerní výstavě.

A protože hrátek na suchu bylo více než dosti, bylo možné v průběhu celého pobytu skočit do bazénu a zaplavat si pár temp, či si vyzkoušet, jak nároční je být aquabelou. Zajímavostí pro někoho mohl být i mokrý kruhový trénink, kde zkrotit některé pomůcky pod vodou byl nadlidský um.

Pro ty, kteří se chtěli zrelaxovat a uvolnit unavené svaly, byla k dispozici možnost masáže od našeho šikovného maséra Petra Pejřimovského.

No, a když už si člověk sedl na židli, přišla i trocha teorie a povídalo se na různá témata ohledně pohybové aktivity, zdravého životního stylu a cukrovky. Celým pobytem nás také provázel pan doktor Matoulek, paní doktorka Svobodová a sestřička Šindelková, kteří pečovali nejen o diabetiky, ale také s vámi prodiskutovali problémy všední i nevšední.

Doufám, že příště nás počasí trochu více obšťastní, ale přesto musím poznamenat, že sluníček v této pobytové partě bylo dosti a každý se vzájemně dobíjel energií.

Proto bych tímto ráda poděkovala personálu hotelu ASTRA za výbornou týmovou práci, stejně tak i naším šikovným instruktorům a samozřejmě i všem účastníkům za pohodovou atmosféru, která provázela celý rekondiční pobyt.

Další rekondiční pobyty nás čekají v nedohlednu a to 25. 5. - 1. 6. v Penzionu Pod Rozhlednou v obci Vrbice (Kostelec nad Orlicí). Více informací o termínech pobytů a přihlášky naleznete na webu www.vstj.cz v rubrice Pobytové akce.

Za celý tým VŠTJ MEDICINA Praha se na další pobyty těší Jitka Horáková.

Více informací o termínech pobytů a přihlášky naleznete zde.