VŠTJ MEDICINA PRAHA
Login:    Heslo:      registrace
Praha, SalmovskáPraha, Gymnázium Na Vítězné plániCeské BudějovicePlzeňTachovRC Ostrov nad Ohří
pátek, 14. prosince 2018, svátek má Lydie

Rekondiční pobytové akce

Rekondiční pobyt Vrbice, jaro 2012

Fotogalerie z akce zde.

V letošním roce se uskutečnil ve dnech 26. 5. – 2.6. 2012 druhý rekondiční pobyt v podhůří Orlických hor v malebném a čistém prostředí, které bylo jako stvořené pro strávení klidné i aktivní dovolené v Čechách. Pobyt absolvovalo 15 účastníků rekondičních center. Lidé přijeli z různých částí republiky, aby strávili krásný týden v Penzionu Pod rozhlednou

O program plný pohybových aktivit a zábavných aktivit se postaral tým instruktorů Zuzka Borkovcová, Kristýna Skalická a Marek Hron, v průběhu pobytu tým instruktorů posílil i o studentky Masarykovy univerzity v Brně.

Každé den před snídaní se konalo ranní cvičení, protáhli jsme tělo pomocí různých cvičebních pomůcek a naladili se na celý den.

Během celého pobytu byl k dispozici místní bazén s příjemnými 30 stupni a slanou vodou. V bazénu probíhalo cvičení na všechny způsoby, hlavně „aqua-aerobik“ či vodní kruhový trénink pod vedením Zuzky.

Denní rozvrh byl naplněn pestrými druhy cvičení s různými pomůckami, nechybělo cvičení na míčích, pilates, kruhové tréninky, jóga ať už v tělocvičně či venku na čerstvém vzduchu. Každý si tak mohl najít svou oblíbenou aktivitu. Úspěšně také proběhy turnaje ve vrbickém travním minigolfu či petangue, při kterých si každý užil spoustu srandy a projevil se soutěživý duch každého z nás.

Počasí se krásně vydařilo, což přálo i půldenním výletům do okolí. Procházkou s holemi Nordicwalking jsme navštívili zříceninu hradu Potštejn, nádherný zámek v Častolovicích, Doudlebech a Kostelci nad Orlicí. Kulturní vyžití doplnily pěší výlety dle zdatnosti účastníků do okolní přírody a jednou ze zastávek byla také vrbická lesní studánka.

Prostor se našel i na relaxaci a odpočinek čehož se ujal náš zručný masér Marek Hron. Kdo pocítil během pobytu sebemenší únavu, mohl se nechat relaxovat při příjemné masáži.

S panem doktorem Matoulkem se diskutovalo na zajímavá témata ohledně pohybové aktivity a zdravého životního stylu. Tyto diskuze probíhaly v průběhu celého pobytu skupinovou i individuální formou.

Děkujeme tímto všem účastníkům a personálu pensionu Pod rozhlednou za úžasnou atmosféru. Nyní už se těšíme na další rekondiční pobyt, který bude v krásném šumavském prostředí vesnice Kubova Huť.

Za celý Tým VŠTJ MEDICINA Praha Vás zdraví a příště se těší
Kristýna Skalická

Více informací o termínech pobytů a přihlášky naleznete zde.