VŠTJ MEDICINA PRAHA
Login:    Heslo:      registrace
Praha, SalmovskáPraha, Gymnázium Na Vítězné plániCeské BudějovicePlzeňTachovRC Ostrov nad Ohří
středa, 26. září 2018, svátek má Andrea

Rekondiční pobytové akce

Rekondiční pobyt Vrbice, podzim 2012

Fotogalerie z akce zde.

V letošním roce proběh poslední rekondiční pobyt ve dnech 27. 9. – 30. 9. 2012 v krásné obci Vrbice, která se nachází v podhůří Orlických hor. Pobytu se zúčastnilo 25 účastníků z různých měst a opět, jak jinak než aktivně, prožili pohybový a společenský program v příjemné atmosféře rodinného penzionu Pod rozhlednou.

O pohybový a společenský program se postaral tým instruktorů Marina Šitinová, Irena Šubrtová, Zuzka Borkovcová a Jitka Horáková. Přijeli se na nás podívat i studenti z Masarykovy univerzity v Brně, kteří připravili pro naše účastníky zajímavou a pro někoho neznámou aktivitu - SM systém (cvičení pomocí speciálních pružných lan). Každé ráno, jak je známo je potřeba protáhnout ztuhlá těla! Proto právě při nepovinně povinném ,,Raníčeku,, který se konal vždy před snídaní, se každý nadýchal čerstvého vzduchu na mýtince u lesa a při krátké rozcvičce načerpal energii na celý zbytek dne.

Pohybový program byl dosti různorodý, a proto každý z účastníků měl možnost si vybrat aktivity jemu blízké, nebo si vyzkoušet něco nového. Cvičení bylo vedeno jak v pomalejších formách např. pilates, zdravotní cvičení, SM systém, cvičení na míčích, anebo ve formách dynamičtějších např. zumba, taebo, fitbally, kruhové tréninky či aqua aerobik.

A protože jsme měli štěstí na počasí a sluníčko nám hřálo, co to šlo, vzali jsme si hole na nordic walking, vyrazili jsme do okolních lesů a k lesní studánce. Návštěvou zříceniny hradu Potštějn a zámku v Doudlebech jsme měli také pěkný kulturní zážitek.

Po celou dobu pobytu byl k dispozici vyhřívaný venkovní bazén se slanou vodou a řadou pomůcek na cvičení v bazénu. Na přání účastníků se konal i večerní aqua aerobik, který měl velký ohlas a z bazénu se ozýval jen samý smích.

Poté každý ve svém župánku odkráčel na pokoj připravit se na společenský večer. Večer se nesl v country atmosféře, kde měl každý možnost se pod vedením naučit pár country tanečků. Aktivně se podílel na tanečkách každý a poté pokračovala volná zábava.

Pro relaxaci a odpočinek byl také prostor, kdo chtěl, mohl využít masáž zad a šíje, o které se postarala Jitka a Irča. Ve volném čase proběhla před penzionem umělecká činnost – savování a ubrousková technika, kde každý tvořil veledíla pro sebe či své blízké.

Našel se také prostor pro večerní diskuzi s panem doktorem Matoulkem, na zajímavá témata týkající se dnešního uspěchaného životního stylu, stravování, diet a pohybové aktivity.

Doufám, že se všem účastníkům rekondiční pobyt líbil, že si také odpočinuli od běžné denní rutiny a načerpali dostatek energie na zimní měsíce.

Děkujeme tímto všem zúčastněným a vstřícnému personálu penzionu Pod rozhlednou za nezapomenutelnou atmosféru. A těšíme se v roce 2013 na další společné rekondiční pobyty.

Za celý Tým VŠTJ MEDICINA Praha se na příště těší,

Jitka Horáková

Více informací o termínech pobytů a přihlášky naleznete zde.