VŠTJ MEDICINA PRAHA
Login:    Heslo:      registrace
Praha, SalmovskáPraha, Gymnázium Na Vítězné plániCeské BudějovicePlzeňTachovRC Ostrov nad Ohří
středa, 26. září 2018, svátek má Andrea

Rekondiční pobytové akce

Rekondiční pobyt Srby 2012

Fotogalerie z akce zde.

V letošním roce se uskutečnil ve dnech 22. 3. – 25. 3. 2012 první rekondiční pobyt v krásném a klidném prostředí kladenských lesů, přibližně 7 km od Kladna. Pobyt absolvovalo kolem 35 účastníků rekondičních center a VFN. Lidé přijeli z různých částí republiky, aby strávili krásné 4 dny v hotelu ASTRA. O bohatý pohybový program se postaraly instruktorky Zuzka Borkovcová, Irena Šubrtová, Jitka Horáková, Kristýna Skalická, Lucie Životská a také jeden instruktor Marek Pech.

Každé ráno před snídaní se konal dobrovolně-povinný „Raníček“ jehož účast byla vždy hojná, aniž by někdo věděl, co ho čeká. Protáhli jsme těla cvičením za rytmu veselé hudby, při kterém se každý ze zúčastněných nasmál a nabral síly na celý zbytek dne.

A kdo se při tomto cvičení moc zahřál, mohl využít během celého pobytu místní bazén a vířivku. V bazénu probíhaly organizované vodní hrátky „aqua-aerobik“, pod vedením Zuzky a Kristýny, kde v boji proti nezkrotným žížalám každý vyhrál a vylezl z bazénu jako vítěz. A protože se cvičilo na všechny způsoby s různými pomůckami, nechybělo cvičení na míčích, pilates, kruhové tréninky ať už v tělocvičně, venku na hřišti anebo na paloučku u lesa. Sluníčko nám krásně svítilo a počasí přálo, což vybízelo k pohybu na čerstvém vzduchu s úsměvem na tváři.

Relaxační zónu v podobě příjemné masáže měl v režii náš nepostradatelný masér Marek Hron. Pod jeho rukama po celodenní únavě byl každý jak znovuzrozený.

Povídalo se na různá zajímavá témata ohledně pohybové aktivity, zdravého životního stylu a konverzačních map pro diabetiky, kterých se chopili pan doktor Matoulek, pan doktor Trachta, paní doktorka Jedličková, paní doktorka Svobodová, paní doktorka Slabá, nutriční terapeutka Jitka Laštovičková a sestřičky z VFN Eva Kábrtová, Míša Fraňková a Jarmila Šindelková. Tyto diskuze probíhaly v průběhu celého pobytu skupinovou i individuální formou.

Naše požadavky na počasí v tomto březnovém čase zněly „SLUNEČNO“ a to se nám všem splnilo. Okolní příroda se vybízela k uskutečnění několika procházek do místních lesů, k čemuž jsme využili další pohybovou aktivitu chůzi s holemi, neboli Nordic walking. Pomocí chůze s hůlkami každý překonával své malé osobní rekordy.

Děkujeme tímto všem účastníkům a personálu hotelu Astra za úžasnou atmosféru a už se těšíme na další rekondiční pobyt, který bude laděn v podobném duchu nedaleko Kostelce nad Orlicí v obci Vrbice. Za celý tým VŠTJ MEDICINA Praha se těší Jitka Horáková.

Více informací o termínech pobytů a přihlášky naleznete zde.