VŠTJ MEDICINA PRAHA
Login:    Heslo:      registrace
Praha, SalmovskáPraha, Gymnázium Na Vítězné plániCeské BudějovicePlzeňTachovRC Ostrov nad Ohří
pátek, 14. prosince 2018, svátek má Lydie

Rekondiční pobytové akce

Rekondiční pobyt Kubova Huť

Fotogalerie z akce zde.

Ve dnech 14.-18.9. 2011 se konal rekondiční pobyt v krásném prostředí Šumavy – ve vesnici Kubova Huť nedaleko Vimperka. Sešlo se celkem 20 klientů rekondičních center VŠTJ Medicina z Mladé Boleslavi, Tachova i Prahy. Pestrý pohybový program měly na starosti instruktorky Jana Šebková, Gabriela Jiříková a Lucie Životská.

Začínali jsme pravidelně raním cvičením před snídaní, díky kterému jsme příjemně protáhli a dobře naladili do nového dne. A velice rádi píšeme a chválíme, že i na ostatních pohybových lekcích jsme byli vždy skoro v plném počtu :). Každé dopoledne byla pro milovníky vody připravena hodina aqua-aerobiku. Kromě klasických posilovacích a aerobních cvičení jsme si ve vodě užili i hry a plavání s "žížalami". V hotelu Kuba je k dispozici prostorná tělocvična a bazén, ale také vířivka a sauna, takže příležitostí k aktivnímu i pasivnímu odpočinku bylo opravdu dost – ať už s Luckou při akčním kruhovém tréninku či aerobiku na míčích, při vodních hrátkách pod vedením Gábi, nebo při kondičním cvičení s Janou.

Čtvrteční a sobotní večer byl věnován společnému posezení s paní doktorkou Jedličkovou a panem doktorem Matoulkem. Povídání se točilo kolem toho, jak obecně zvládat všechny nástrahy při snaze trochu upravit a zlepšit životní styl a jak si vhodně počínat při úpravě jídelníčku a pohybové aktivity vzhledem ke zdravotním omezením.

Zářijové počasí nám naštěstí skutečně přálo a tak jsme si mohli také užít příjemné, prosluněné, procházky na čerstvém vzduchu. V pátek jsme zvládli celkem 10 km výšlap stylem severské chůze s holemi na Boubínskou rozhlednu - s převýšením z 1000 m do 1362 m n.m. 21 metrů vysoká dřevěná rozhledna zde byla postavena koncem roku 2004 a nabízí znamenitý rozhled na celé panorama Šumavy. Turistické trasy v tomto okolí jsou velmi dobře upraveny a poskytují tak spoustu možností i příznivcům cyklovýletů.

Tímto ještě jednou všem zúčastněným děkujeme za pohodový pobyt plný úsměvů a bezvadné nálady. Doufáme, že se společně znovu sejdeme na některém z dalších plánovaných rekondičních pobytů.

Za všechny Vás zdraví
Jana Šebková